Koko ohjelma /  Keskiviikko / Torstai / Perjantai / Lauantai / Sunnuntai / Koko festivaalin ajan

Keskiviikko 5.10.
Seminaari: Site-Specific Performance and the City
Vanha Viinatehdas, Manilla, Itäinen Rantakatu 64
10:00
15:00
Antoine Pickels, Annette Arlander, Kira O’Reilly, John Court, Juha Valkeapää, Riina Lundman, Kris van’t Hof, in collaboration with Turku Arts Academy

Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00
17:00
Performanssi ja installaatio / performance and installation

Jolijn de Wolf & Jay Mar Albaos
Turun pääkirjasto/Turku City Library, Linnankatu 2
12:00
16:00
Työpajat/workshops 12-16, performanssit/performances 15:45

Leena Kela: Alphabet of Performance Art
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00
17:00
Videoperformanssi / video performance

Retrospective Exhibition: 5-vuotias New Performance Turku Festival
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00
17:00
Videonäyttely / video exhibition
NEW PERFORMANCE OPENING NIGHT
Avajaiskävely / Opening walk, aloituspiste/starting point at Titanik-galleria, Itäinen Rantakatu 8
17:30
22:00
Voit kulkea koko avajaiskävelyn läpi tai hypätä mukaan matkan varrella You can walk through the opening walk or hop on in the middle

Performance Voyage VI: Future/Tomorrow
Bar Ö, Linnankatu 7
18:00
02:00
Video exhibition. Collection of performances for video, produced by MUU Association

Keskiviikko 5.10.

Keskiviikko 5.10.
NEW PERFORMANCE OPENING NIGHT
Avajaiskävely / Opening walk, aloituspiste/starting point at Titanik-galleria, Itäinen Rantakatu 8
17:30
22:00
Voit kulkea koko avajaiskävelyn läpi tai hypätä mukaan matkan varrella You can walk through the opening walk or hop on in the middle

Keskiviikko 5.10.

  • NEW PERFORMANCE OPENING NIGHT
    17:30 - 22:00
Keskiviikko 5.10.
Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00
17:00
Performanssi ja installaatio / performance and installation

Leena Kela: Alphabet of Performance Art
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00
17:00
Videoperformanssi / video performance

Retrospective Exhibition: 5-vuotias New Performance Turku Festival
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00
17:00
Videonäyttely / video exhibition

Keskiviikko 5.10.

No events hours available!
Keskiviikko 5.10.
Seminaari: Site-Specific Performance and the City
Vanha Viinatehdas, Manilla, Itäinen Rantakatu 64
10:00
15:00
Antoine Pickels, Annette Arlander, Kira O’Reilly, John Court, Juha Valkeapää, Riina Lundman, Kris van’t Hof, in collaboration with Turku Arts Academy
NEW PERFORMANCE OPENING NIGHT
Avajaiskävely / Opening walk, aloituspiste/starting point at Titanik-galleria, Itäinen Rantakatu 8
17:30
22:00
Voit kulkea koko avajaiskävelyn läpi tai hypätä mukaan matkan varrella You can walk through the opening walk or hop on in the middle

Keskiviikko 5.10.

Keskiviikko 5.10.
Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00
17:00
Performanssi ja installaatio / performance and installation

Jolijn de Wolf & Jay Mar Albaos
Turun pääkirjasto/Turku City Library, Linnankatu 2
12:00
16:00
Työpajat/workshops 12-16, performanssit/performances 15:45
NEW PERFORMANCE OPENING NIGHT
Avajaiskävely / Opening walk, aloituspiste/starting point at Titanik-galleria, Itäinen Rantakatu 8
17:30
22:00
Voit kulkea koko avajaiskävelyn läpi tai hypätä mukaan matkan varrella You can walk through the opening walk or hop on in the middle

Keskiviikko 5.10.

Keskiviikko 5.10.
Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00
17:00
Performanssi ja installaatio / performance and installation
NEW PERFORMANCE OPENING NIGHT
Avajaiskävely / Opening walk, aloituspiste/starting point at Titanik-galleria, Itäinen Rantakatu 8
17:30
22:00
Voit kulkea koko avajaiskävelyn läpi tai hypätä mukaan matkan varrella You can walk through the opening walk or hop on in the middle

Keskiviikko 5.10.

No events hours available!
Keskiviikko 5.10.
Seminaari: Site-Specific Performance and the City
Vanha Viinatehdas, Manilla, Itäinen Rantakatu 64
10:00
15:00
Antoine Pickels, Annette Arlander, Kira O’Reilly, John Court, Juha Valkeapää, Riina Lundman, Kris van’t Hof, in collaboration with Turku Arts Academy
No events available!

Muutokset mahdollisia.