Koko ohjelma /  Keskiviikko / Torstai / Perjantai / Lauantai / Sunnuntai / Koko festivaalin ajan

Tiistai - ennakkopäivä Keskiviikko 5.10. Torstai 6.10. Perjantai 7.10. Lauantai 8.10. Sunnuntai 9.10.
Antonín Brinda: The Ferry
Kaupunkilautta Föri, Itäinen Rantakatu 60 / Läntinen Rantakatu 47
6:15 am
9:00 pm
Pitkäkestoinen performanssi / durational performance

Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00 am
8:00 pm
Performanssi ja installaatio / performance and installation

Leena Kela: Alphabet of Performance Art
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00 pm
5:00 pm
Videoperformanssi / video performance

Retrospective Exhibition: 5-vuotias New Performance Turku Festival
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00 pm
5:00 pm
Videonäyttely / video exhibition

Alejandra Herrera Silva: The Waters
Titanik-galleria, Itäinen Rantakatu 8
12:00 pm
6:00 pm
Installaatio/installation 12-20, Performanssi/performance 17:30

Jolijn de Wolf & Jay Mar Albaos
Turun pääkirjasto/Turku City Library, Linnankatu 2
2:00 pm
6:00 pm
Työpajat/workshops 14-18, performanssit/performances 17:45

Performance Voyage VI: Future/Tomorrow
Bar Ö, Linnankatu 7
6:00 pm
2:00 am
Video exhibition. Collection of performances for video, produced by MUU Association
Antonín Brinda: The Ferry
Kaupunkilautta Föri, Itäinen Rantakatu 60 / Läntinen Rantakatu 47
6:15 am
9:00 pm
Pitkäkestoinen performanssi / durational performance

Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00 am
6:00 pm
Performanssi ja installaatio / performance and installation

Leena Kela: Alphabet of Performance Art
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00 pm
5:00 pm
Videoperformanssi / video performance

Retrospective Exhibition: 5-vuotias New Performance Turku Festival
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00 pm
5:00 pm
Videonäyttely / video exhibition

Alejandra Herrera Silva: The Waters
Titanik-galleria, Itäinen Rantakatu 8
12:00 pm
6:00 pm
Installaatio/installation 12-18, Performanssi/performance 17:30

Jolijn de Wolf & Jay Mar Albaos
Turun pääkirjasto/Turku City Library, Linnankatu 2
2:00 pm
6:00 pm
Työpajat/workshops 14-18, performanssit/performances 15:45

Performance Voyage VI: Future/Tomorrow
Bar Ö, Linnankatu 7
6:00 pm
3:00 am
Video exhibition. Collection of performances for video, produced by MUU Association
Antonín Brinda: The Ferry
Kaupunkilautta Föri, Itäinen Rantakatu 60 / Läntinen Rantakatu 47
6:15 am
9:00 pm
Pitkäkestoinen performanssi / durational performance

Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00 am
6:00 pm
Performanssi ja installaatio / performance and installation

Jolijn de Wolf & Jay Mar Albaos
Turun pääkirjasto/Turku City Library, Linnankatu 2
11:00 am
3:00 pm
Työpajat/workshops 11-15, performanssit/performances 14:45

Leena Kela: Alphabet of Performance Art
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00 pm
4:00 pm
Videoperformanssi / video performance

Retrospective Exhibition: 5-vuotias New Performance Turku Festival
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00 pm
4:00 pm
Videonäyttely / video exhibition

Alejandra Herrera Silva: The Waters
Titanik-galleria, Itäinen Rantakatu 8
12:00 pm
7:00 pm
Installaatio/installation 12-19, Performanssi/performance 18:00, esityksen jälkeen kummikatsojakeskustelu / audience discussion after the performance

Performance Voyage VI: Future/Tomorrow
Bar Ö, Linnankatu 7
6:00 pm
3:00 am
Video exhibition. Collection of performances for video, produced by MUU Association
Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00 am
6:00 pm
Performanssi ja installaatio / performance and installation
Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00 am
5:00 pm
Performanssi ja installaatio / performance and installation

Jolijn de Wolf & Jay Mar Albaos
Turun pääkirjasto/Turku City Library, Linnankatu 2
12:00 pm
4:00 pm
Työpajat/workshops 12-16, performanssit/performances 15:45

Leena Kela: Alphabet of Performance Art
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00 pm
5:00 pm
Videoperformanssi / video performance

Retrospective Exhibition: 5-vuotias New Performance Turku Festival
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00 pm
5:00 pm
Videonäyttely / video exhibition
Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00 am
6:00 pm
Performanssi ja installaatio / performance and installation

Alejandra Herrera Silva: The Waters
Titanik-galleria, Itäinen Rantakatu 8
12:00 pm
4:00 pm
Installaatio/installation 12-16

Jolijn de Wolf & Jay Mar Albaos
Turun pääkirjasto/Turku City Library, Linnankatu 2
12:00 pm
4:00 pm
Työpajat/workshops 12-16, performanssit/performances 15:45

Leena Kela: Alphabet of Performance Art
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00 pm
4:00 pm
Videoperformanssi / video performance

Retrospective Exhibition: 5-vuotias New Performance Turku Festival
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00 pm
4:00 pm
Videonäyttely / video exhibition
Performance Voyage VI: Future/Tomorrow
Bar Ö, Linnankatu 7
6:00 pm
2:00 am
Video exhibition. Collection of performances for video, produced by MUU Association
Performance Voyage VI: Future/Tomorrow
Bar Ö, Linnankatu 7
6:00 pm
2:00 am
Video exhibition. Collection of performances for video, produced by MUU Association
Antti-Juhani Manninen: Social Artist in Residency
All day, everywhere
11:59 pm
12:00 am

Jenny Suhonen: Performance about Responsibility
Turun katukuvassa / around Turku streetscape
11:59 pm
12:00 am

Márcio Carvalho: Meeting in Turku in 2016
Yhteisöllinen projekti, koko festivaalin ajan / Collective project, throughout the festival
11:59 pm
12:00 am
Antti-Juhani Manninen: Social Artist in Residency
All day, everywhere
11:59 pm
12:00 am

Jenny Suhonen: Performance about Responsibility
Turun katukuvassa / around Turku streetscape
11:59 pm
12:00 am

Márcio Carvalho: Meeting in Turku in 2016
Yhteisöllinen projekti, koko festivaalin ajan / Collective project, throughout the festival
11:59 pm
12:00 am
Antti-Juhani Manninen: Social Artist in Residency
All day, everywhere
11:59 pm
12:00 am

Jenny Suhonen: Performance about Responsibility
Turun katukuvassa / around Turku streetscape
11:59 pm
12:00 am

Márcio Carvalho: Meeting in Turku in 2016
Yhteisöllinen projekti, koko festivaalin ajan / Collective project, throughout the festival
11:59 pm
12:00 am
Antti-Juhani Manninen: Social Artist in Residency
All day, everywhere
11:59 pm
12:00 am

Jenny Suhonen: Performance about Responsibility
Turun katukuvassa / around Turku streetscape
11:59 pm
12:00 am

Márcio Carvalho: Meeting in Turku in 2016
Yhteisöllinen projekti, koko festivaalin ajan / Collective project, throughout the festival
11:59 pm
12:00 am
Antti-Juhani Manninen: Social Artist in Residency
All day, everywhere
11:59 pm
12:00 am

Jenny Suhonen: Performance about Responsibility
Turun katukuvassa / around Turku streetscape
11:59 pm
12:00 am

Márcio Carvalho: Meeting in Turku in 2016
Yhteisöllinen projekti, koko festivaalin ajan / Collective project, throughout the festival
11:59 pm
12:00 am

Tiistai - ennakkopäivä

Keskiviikko 5.10.

Torstai 6.10.

Perjantai 7.10.

Lauantai 8.10.

Sunnuntai 9.10.

No events available in iltaklubi category!
Tiistai - ennakkopäivä Keskiviikko 5.10. Torstai 6.10. Perjantai 7.10. Lauantai 8.10. Sunnuntai 9.10.
Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00 am
6:00 pm
Performanssi ja installaatio / performance and installation
Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00 am
5:00 pm
Performanssi ja installaatio / performance and installation

Leena Kela: Alphabet of Performance Art
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00 pm
5:00 pm
Videoperformanssi / video performance

Retrospective Exhibition: 5-vuotias New Performance Turku Festival
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00 pm
5:00 pm
Videonäyttely / video exhibition
Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00 am
8:00 pm
Performanssi ja installaatio / performance and installation

Leena Kela: Alphabet of Performance Art
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00 pm
5:00 pm
Videoperformanssi / video performance

Retrospective Exhibition: 5-vuotias New Performance Turku Festival
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00 pm
5:00 pm
Videonäyttely / video exhibition

Alejandra Herrera Silva: The Waters
Titanik-galleria, Itäinen Rantakatu 8
12:00 pm
6:00 pm
Installaatio/installation 12-20, Performanssi/performance 17:30

Performance Voyage VI: Future/Tomorrow
Bar Ö, Linnankatu 7
6:00 pm
2:00 am
Video exhibition. Collection of performances for video, produced by MUU Association
Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00 am
6:00 pm
Performanssi ja installaatio / performance and installation

Leena Kela: Alphabet of Performance Art
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00 pm
5:00 pm
Videoperformanssi / video performance

Retrospective Exhibition: 5-vuotias New Performance Turku Festival
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00 pm
5:00 pm
Videonäyttely / video exhibition

Alejandra Herrera Silva: The Waters
Titanik-galleria, Itäinen Rantakatu 8
12:00 pm
6:00 pm
Installaatio/installation 12-18, Performanssi/performance 17:30
Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00 am
6:00 pm
Performanssi ja installaatio / performance and installation

Leena Kela: Alphabet of Performance Art
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00 pm
4:00 pm
Videoperformanssi / video performance

Retrospective Exhibition: 5-vuotias New Performance Turku Festival
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00 pm
4:00 pm
Videonäyttely / video exhibition

Alejandra Herrera Silva: The Waters
Titanik-galleria, Itäinen Rantakatu 8
12:00 pm
7:00 pm
Installaatio/installation 12-19, Performanssi/performance 18:00, esityksen jälkeen kummikatsojakeskustelu / audience discussion after the performance

Performance Voyage VI: Future/Tomorrow
Bar Ö, Linnankatu 7
6:00 pm
3:00 am
Video exhibition. Collection of performances for video, produced by MUU Association
Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00 am
6:00 pm
Performanssi ja installaatio / performance and installation

Alejandra Herrera Silva: The Waters
Titanik-galleria, Itäinen Rantakatu 8
12:00 pm
4:00 pm
Installaatio/installation 12-16

Leena Kela: Alphabet of Performance Art
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00 pm
4:00 pm
Videoperformanssi / video performance

Retrospective Exhibition: 5-vuotias New Performance Turku Festival
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00 pm
4:00 pm
Videonäyttely / video exhibition
Performance Voyage VI: Future/Tomorrow
Bar Ö, Linnankatu 7
6:00 pm
2:00 am
Video exhibition. Collection of performances for video, produced by MUU Association
Performance Voyage VI: Future/Tomorrow
Bar Ö, Linnankatu 7
6:00 pm
3:00 am
Video exhibition. Collection of performances for video, produced by MUU Association
Performance Voyage VI: Future/Tomorrow
Bar Ö, Linnankatu 7
6:00 pm
2:00 am
Video exhibition. Collection of performances for video, produced by MUU Association
Jenny Suhonen: Performance about Responsibility
Turun katukuvassa / around Turku streetscape
11:59 pm
12:00 am
Jenny Suhonen: Performance about Responsibility
Turun katukuvassa / around Turku streetscape
11:59 pm
12:00 am
Jenny Suhonen: Performance about Responsibility
Turun katukuvassa / around Turku streetscape
11:59 pm
12:00 am
Jenny Suhonen: Performance about Responsibility
Turun katukuvassa / around Turku streetscape
11:59 pm
12:00 am
Jenny Suhonen: Performance about Responsibility
Turun katukuvassa / around Turku streetscape
11:59 pm
12:00 am

Tiistai - ennakkopäivä

Keskiviikko 5.10.

Torstai 6.10.

Perjantai 7.10.

Lauantai 8.10.

Sunnuntai 9.10.

Tiistai - ennakkopäivä Keskiviikko 5.10. Torstai 6.10. Perjantai 7.10. Lauantai 8.10. Sunnuntai 9.10.
Márcio Carvalho: Meeting in Turku in 2016
Yhteisöllinen projekti, koko festivaalin ajan / Collective project, throughout the festival
11:59 pm
12:00 am
Márcio Carvalho: Meeting in Turku in 2016
Yhteisöllinen projekti, koko festivaalin ajan / Collective project, throughout the festival
11:59 pm
12:00 am
Márcio Carvalho: Meeting in Turku in 2016
Yhteisöllinen projekti, koko festivaalin ajan / Collective project, throughout the festival
11:59 pm
12:00 am
Márcio Carvalho: Meeting in Turku in 2016
Yhteisöllinen projekti, koko festivaalin ajan / Collective project, throughout the festival
11:59 pm
12:00 am
Márcio Carvalho: Meeting in Turku in 2016
Yhteisöllinen projekti, koko festivaalin ajan / Collective project, throughout the festival
11:59 pm
12:00 am

Keskiviikko 5.10.

Torstai 6.10.

Perjantai 7.10.

Lauantai 8.10.

Sunnuntai 9.10.

Tiistai - ennakkopäivä Keskiviikko 5.10. Torstai 6.10. Perjantai 7.10. Lauantai 8.10. Sunnuntai 9.10.
Antti-Juhani Manninen: Social Artist in Residency
All day, everywhere
11:59 pm
12:00 am

Márcio Carvalho: Meeting in Turku in 2016
Yhteisöllinen projekti, koko festivaalin ajan / Collective project, throughout the festival
11:59 pm
12:00 am
Antti-Juhani Manninen: Social Artist in Residency
All day, everywhere
11:59 pm
12:00 am

Márcio Carvalho: Meeting in Turku in 2016
Yhteisöllinen projekti, koko festivaalin ajan / Collective project, throughout the festival
11:59 pm
12:00 am
Antti-Juhani Manninen: Social Artist in Residency
All day, everywhere
11:59 pm
12:00 am

Márcio Carvalho: Meeting in Turku in 2016
Yhteisöllinen projekti, koko festivaalin ajan / Collective project, throughout the festival
11:59 pm
12:00 am
Antti-Juhani Manninen: Social Artist in Residency
All day, everywhere
11:59 pm
12:00 am

Márcio Carvalho: Meeting in Turku in 2016
Yhteisöllinen projekti, koko festivaalin ajan / Collective project, throughout the festival
11:59 pm
12:00 am
Antti-Juhani Manninen: Social Artist in Residency
All day, everywhere
11:59 pm
12:00 am

Márcio Carvalho: Meeting in Turku in 2016
Yhteisöllinen projekti, koko festivaalin ajan / Collective project, throughout the festival
11:59 pm
12:00 am
Tiistai - ennakkopäivä Keskiviikko 5.10. Torstai 6.10. Perjantai 7.10. Lauantai 8.10. Sunnuntai 9.10.
Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00 am
6:00 pm
Performanssi ja installaatio / performance and installation
Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00 am
5:00 pm
Performanssi ja installaatio / performance and installation

Jolijn de Wolf & Jay Mar Albaos
Turun pääkirjasto/Turku City Library, Linnankatu 2
12:00 pm
4:00 pm
Työpajat/workshops 12-16, performanssit/performances 15:45
Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00 am
8:00 pm
Performanssi ja installaatio / performance and installation

Alejandra Herrera Silva: The Waters
Titanik-galleria, Itäinen Rantakatu 8
12:00 pm
6:00 pm
Installaatio/installation 12-20, Performanssi/performance 17:30

Jolijn de Wolf & Jay Mar Albaos
Turun pääkirjasto/Turku City Library, Linnankatu 2
2:00 pm
6:00 pm
Työpajat/workshops 14-18, performanssit/performances 17:45
Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00 am
6:00 pm
Performanssi ja installaatio / performance and installation

Alejandra Herrera Silva: The Waters
Titanik-galleria, Itäinen Rantakatu 8
12:00 pm
6:00 pm
Installaatio/installation 12-18, Performanssi/performance 17:30

Jolijn de Wolf & Jay Mar Albaos
Turun pääkirjasto/Turku City Library, Linnankatu 2
2:00 pm
6:00 pm
Työpajat/workshops 14-18, performanssit/performances 15:45
Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00 am
6:00 pm
Performanssi ja installaatio / performance and installation

Jolijn de Wolf & Jay Mar Albaos
Turun pääkirjasto/Turku City Library, Linnankatu 2
11:00 am
3:00 pm
Työpajat/workshops 11-15, performanssit/performances 14:45

Alejandra Herrera Silva: The Waters
Titanik-galleria, Itäinen Rantakatu 8
12:00 pm
7:00 pm
Installaatio/installation 12-19, Performanssi/performance 18:00, esityksen jälkeen kummikatsojakeskustelu / audience discussion after the performance
Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00 am
6:00 pm
Performanssi ja installaatio / performance and installation

Alejandra Herrera Silva: The Waters
Titanik-galleria, Itäinen Rantakatu 8
12:00 pm
4:00 pm
Installaatio/installation 12-16

Jolijn de Wolf & Jay Mar Albaos
Turun pääkirjasto/Turku City Library, Linnankatu 2
12:00 pm
4:00 pm
Työpajat/workshops 12-16, performanssit/performances 15:45

Tiistai - ennakkopäivä

Keskiviikko 5.10.

Torstai 6.10.

Perjantai 7.10.

Lauantai 8.10.

Sunnuntai 9.10.

Tiistai - ennakkopäivä Keskiviikko 5.10. Torstai 6.10. Perjantai 7.10. Lauantai 8.10. Sunnuntai 9.10.
Antonín Brinda: The Ferry
Kaupunkilautta Föri, Itäinen Rantakatu 60 / Läntinen Rantakatu 47
6:15 am
9:00 pm
Pitkäkestoinen performanssi / durational performance

Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00 am
8:00 pm
Performanssi ja installaatio / performance and installation
Antonín Brinda: The Ferry
Kaupunkilautta Föri, Itäinen Rantakatu 60 / Läntinen Rantakatu 47
6:15 am
9:00 pm
Pitkäkestoinen performanssi / durational performance

Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00 am
6:00 pm
Performanssi ja installaatio / performance and installation
Antonín Brinda: The Ferry
Kaupunkilautta Föri, Itäinen Rantakatu 60 / Läntinen Rantakatu 47
6:15 am
9:00 pm
Pitkäkestoinen performanssi / durational performance

Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00 am
6:00 pm
Performanssi ja installaatio / performance and installation
Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00 am
6:00 pm
Performanssi ja installaatio / performance and installation
Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00 am
5:00 pm
Performanssi ja installaatio / performance and installation
Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00 am
6:00 pm
Performanssi ja installaatio / performance and installation

Tiistai - ennakkopäivä

Keskiviikko 5.10.

Torstai 6.10.

Perjantai 7.10.

Lauantai 8.10.

Sunnuntai 9.10.

No events available in screening category!
No events available in seminaari category!
No events available!

Muutokset mahdollisia