Koko ohjelma / Keskiviikko / Torstai / Perjantai / Lauantai / Sunnuntai / Koko festivaalin ajan

 

Lauantai 8.10.
Antonín Brinda: The Ferry
Kaupunkilautta Föri, Itäinen Rantakatu 60 / Läntinen Rantakatu 47
06:15
21:00
Pitkäkestoinen performanssi / durational performance

Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00
18:00
Performanssi ja installaatio / performance and installation

Jolijn de Wolf & Jay Mar Albaos
Turun pääkirjasto/Turku City Library, Linnankatu 2
11:00
15:00
Työpajat/workshops 11-15, performanssit/performances 14:45

John Court
Topeliuksen koulu / Topelius School, Hansakatu 2
12:00
16:00
Teos esitetään sisäpihalla, käynti kadulta – seuraa opasteita Performance will be presented in the courtyard, entrance from the street – follow information

Leena Kela: Alphabet of Performance Art
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00
16:00
Videoperformanssi / video performance

Mark Harvey: House Call
Turun Linna / Turku Castle, Linnankatu 80
12:00
16:00
12:00, 13:00, 14:00, 15:00 Kierrokset alkavat tasatunnein lippukassalta – teokseen vapaa pääsy Tours start hourly at ticket sales counter – free admission to performance Turun Linna / Turku Castle, Linnankatu 80

Retrospective Exhibition: 5-vuotias New Performance Turku Festival
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00
16:00
Videonäyttely / video exhibition

Alejandra Herrera Silva: The Waters
Titanik-galleria, Itäinen Rantakatu 8
12:00
19:00
Installaatio/installation 12-19, Performanssi/performance 18:00, esityksen jälkeen kummikatsojakeskustelu / audience discussion after the performance

Alexander del Re: Phobia # 96/166
Eerikinkatu 9 bAB
15:00
17:00
Pitkäkestoinen performanssi / durational performance

Cristóbal Yáñez Lanzarini: The Brain
Vartiovuoren puisto, seuraa opasteita osoitteesta Hämeenkatu 26 tai Kaskenkatu 2 / Vartiovuori Park, follow guidance information from Hämeenkatu 26 or Kaskenkatu
15:00
18:00
Durational performance

Señoritaugarte: Maternidad(es) intercambio / Exchange of Maternity(ies)
Bussipysäkki numero 16 Lidlin edessä / Bus stop number 16 in front of Lidl Eerikinkatu 4
15:30
16:00
Performanssi/performance

Performance Voyage VI: Future/Tomorrow
Bar Ö, Linnankatu 7
18:00
03:00
Video exhibition. Collection of performances for video, produced by MUU Association

Keskustelu / Márcio Carvalho: Meeting in Turku in 2016
Titanik-galleria, Itäinen Rantakatu 8
19:30
20:30
Pilvi Porkola: Until We Come Together
TEHDAS Teatteri, Manilla, Itäinen Rantakatu 64
21:00
22:30

NEW PERFORMANCE PARTY NIGHT
TEHDAS Teatteri, Manilla, Itäinen Rantakatu 64
22:30
02:00
DANCE DANCE KARAOKE & DJ Nallebjörn Ovet ja baari auki klo 20 alkaen / doors and bar open from 8pm Liput / tickets 5 €

Jenny Suhonen: Performance about Responsibility
Turun katukuvassa / around Turku streetscape
23:59
00:00

Márcio Carvalho: Meeting in Turku in 2016
Yhteisöllinen projekti, koko festivaalin ajan / Collective project, throughout the festival
23:59
00:00
Lauantai 8.10.

Lauantai 8.10.

Lauantai 8.10.
Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00
18:00
Performanssi ja installaatio / performance and installation

Leena Kela: Alphabet of Performance Art
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00
16:00
Videoperformanssi / video performance

Retrospective Exhibition: 5-vuotias New Performance Turku Festival
Köysiratagalleria, Turun Taideakatemia / Turku Arts Academy, Linnankatu 54
12:00
16:00
Videonäyttely / video exhibition

Alejandra Herrera Silva: The Waters
Titanik-galleria, Itäinen Rantakatu 8
12:00
19:00
Installaatio/installation 12-19, Performanssi/performance 18:00, esityksen jälkeen kummikatsojakeskustelu / audience discussion after the performance

Performance Voyage VI: Future/Tomorrow
Bar Ö, Linnankatu 7
18:00
03:00
Video exhibition. Collection of performances for video, produced by MUU Association
Jenny Suhonen: Performance about Responsibility
Turun katukuvassa / around Turku streetscape
23:59
00:00

Lauantai 8.10.

Lauantai 8.10.
Keskustelu / Márcio Carvalho: Meeting in Turku in 2016
Titanik-galleria, Itäinen Rantakatu 8
19:30
20:30
Márcio Carvalho: Meeting in Turku in 2016
Yhteisöllinen projekti, koko festivaalin ajan / Collective project, throughout the festival
23:59
00:00
Lauantai 8.10.
Keskustelu / Márcio Carvalho: Meeting in Turku in 2016
Titanik-galleria, Itäinen Rantakatu 8
19:30
20:30

Márcio Carvalho: Meeting in Turku in 2016
Yhteisöllinen projekti, koko festivaalin ajan / Collective project, throughout the festival
23:59
00:00
Lauantai 8.10.
Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00
18:00
Performanssi ja installaatio / performance and installation

Jolijn de Wolf & Jay Mar Albaos
Turun pääkirjasto/Turku City Library, Linnankatu 2
11:00
15:00
Työpajat/workshops 11-15, performanssit/performances 14:45

Mark Harvey: House Call
Turun Linna / Turku Castle, Linnankatu 80
12:00
16:00
12:00, 13:00, 14:00, 15:00 Kierrokset alkavat tasatunnein lippukassalta – teokseen vapaa pääsy Tours start hourly at ticket sales counter – free admission to performance Turun Linna / Turku Castle, Linnankatu 80

Alejandra Herrera Silva: The Waters
Titanik-galleria, Itäinen Rantakatu 8
12:00
19:00
Installaatio/installation 12-19, Performanssi/performance 18:00, esityksen jälkeen kummikatsojakeskustelu / audience discussion after the performance

Señoritaugarte: Maternidad(es) intercambio / Exchange of Maternity(ies)
Bussipysäkki numero 16 Lidlin edessä / Bus stop number 16 in front of Lidl Eerikinkatu 4
15:30
16:00
Performanssi/performance
Pilvi Porkola: Until We Come Together
TEHDAS Teatteri, Manilla, Itäinen Rantakatu 64
21:00
22:30

NEW PERFORMANCE PARTY NIGHT
TEHDAS Teatteri, Manilla, Itäinen Rantakatu 64
22:30
02:00
DANCE DANCE KARAOKE & DJ Nallebjörn Ovet ja baari auki klo 20 alkaen / doors and bar open from 8pm Liput / tickets 5 €
Lauantai 8.10.
Antonín Brinda: The Ferry
Kaupunkilautta Föri, Itäinen Rantakatu 60 / Läntinen Rantakatu 47
06:15
21:00
Pitkäkestoinen performanssi / durational performance

Juha Valkeapää: Ukko ja puu-ukko
Wäinö Aaltosen Museo, Itäinen Rantakatu 38
10:00
18:00
Performanssi ja installaatio / performance and installation

John Court
Topeliuksen koulu / Topelius School, Hansakatu 2
12:00
16:00
Teos esitetään sisäpihalla, käynti kadulta – seuraa opasteita Performance will be presented in the courtyard, entrance from the street – follow information

Alexander del Re: Phobia # 96/166
Eerikinkatu 9 bAB
15:00
17:00
Pitkäkestoinen performanssi / durational performance

Cristóbal Yáñez Lanzarini: The Brain
Vartiovuoren puisto, seuraa opasteita osoitteesta Hämeenkatu 26 tai Kaskenkatu 2 / Vartiovuori Park, follow guidance information from Hämeenkatu 26 or Kaskenkatu
15:00
18:00
Durational performance
No events hours available!
No events hours available!
No events available!

Muutokset mahdollisia.